2023 (online) Autumn Edition
dev.js Summit 2023 (online) Autumn Edition to V. edycja największej polskiej konferencji, poświęconej JavaScript i Front-endowi. Wydarzenie odbywa się w dniu 12.10.2023 roku w formie transmisji online. Skierowane jest do architektów, senior i midium developerów w technologiach webowych. Konferencja zapewnia najwyższy poziom wykładów prowadzonych przez topowe postaci z polskiego świata JavaScriptu oraz przedstawicieli wiodących firm zajmujących się JavaScript w Polsce.
W dniu 12.10.2023 roku wygodnie ze swojego domu lub biura możesz w pełni bezpłatnie uczestniczyć w największym cyfrowym wydarzeniu poświęconym JavaScript w Polsce.
Przekonaj się dlaczego warto odwiedzić naszą konferencję. Sprawdź, jaką tematykę poruszamy podczas wyjątkowych prelekcji.
Jesteśmy największą konferencją online dotyczącą JS. W żadnym innym miejscu w sieci nie spotkasz tylu specjalistów jednego dnia!
Trafiłeś do miejsce gdzie masz szansę wspomóc rozwoj Twojej kariery.
Najwybitniejsi prelegenci z Polskiej sceny programowania. Poznaj ich metody na sukces w IT!
Dołącz do nas w największych cyfrowym wydarzeniu o front-endzie w Polsce! Bilet jest darmowy.
Jest to największe wydarzenie tego typu w Polsce. Ponad 4 ścieżki tematyczne jednego dnia!
Na największej konferencji online dotyczącej JavaScript nie mogło zabraknąć wspaniałych prelegentek i prelegentów!
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
Head of Engineering
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
JavaScript Rockstar
Popularne we frontendowym świecie są stwierdzenia, że technologii jest tyle, że nie da się w nich odnaleźć, a każdego dnia pojawia się kolejne narzędzie do budowania UI. Debaty między zwolennikami poszczególnych rozwiązań są na porządku dziennym. Jednak czasem można odnieść wrażenie, że ludzie nie wiedzą czym tak naprawdę różnią się od siebie najpopularniejsze rozwiązania i z czego te różnice wynikają. Chciałbym w prezentacji rozwinąć te zagadnienia o każdym z mainstreamowych obecnie frameworków. Tak jak wspomniałem w podtytule, byłby to pewnego rodzaju przewodnik po frontendowym świecie.
When programming, we often operate on complex problems. Writing or talking about them can lead to all sorts of troubles - from frustration through wasted time to misunderstandings. As part of the presentation, I would like to encourage you to create diagrams and visualize problems yourself. I will present examples of problems and tools that help us deal with them.
Zapomnijcie o Reacie, Vue i Angularze. Pokażę Wam jak zbudować swój własny najlepszy na świecie framework JavaScriptowy, a potem opowiem dlaczego raczej nie powinniście tego robić w domu. Jednakże wierzę, że to doświadczenie pozwoli Wam rozwinąć się jako programistom poznając jak popularne frameworki działają "pod spodem".
Będzie o kompozycji i dziedziczeniu, na czym polegają oba podejścia. Jakie są plusy i minusy każdego z nich. W jakich sytuacjach plusy dodatnie stają się plusami ujemnymi 🙂 Czy faktycznie "Composition over inheritance" jest zawsze prawdziwe? Na co uważać zabierając się do implementacji każdego z nich?
Podejście funkcyjne w Java Script: ciężko brzmi, ale nieźle się przy tym bawię. Na pierwszy rzut oka programowanie funkcyjne może się wydawać skomplikowane i nieintuicyjne. Trudne definicje, koncepty matematyczne i zupełnie inne podejście do architektury tworzonego oprogramowania. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Czy może jednak warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z tą koncepcją? Czy rzeczywiście jej paradygmaty są aż tak trudne? I co najważniejsze - czy możemy czerpać z funkcyjnego podejścia wymierne korzyści? Podczas mojej prezentacji postaram się odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Zaczniemy od wprowadzenia podstawowych pojęć i konceptów programowania funkcyjnego, następnie skupimy się na wydajności i optymalizacji kodu, a na końcu porównamy podejście imperatywne i funkcyjne, biorąc pod uwagę tworzenie i ulepszanie naszego kodu.
Szybki i treściwy kurs React oparty o przykłady, w których omówimy wzorce, technologie, state management oraz wiele innych. Dla kogo ta prezentacja? Dla tych, którzy chcą poznać tę technologię i jej ekosystem oraz tych, którzy pragną ugruntować swą wiedzę.
The short example of how excellent typed forms are and how we can easily use them in components.
The talk would assume:
- what are the typed forms,
- how to setup them
- how we can omit potential errors by using them.
Przy każdej technologii co jakiś czas na radarze pojawia się nowy, lśniący, wspaniały, zmieniający wszystko feature, który absolutnie koniecznie musimy wdrożyć już dziś! Ale czy na pewno musimy wdrożyć? Nawet jeśli tak to czy na pewno musimy tak natychmiast? Ostatnio we frontendowym świecie jest sporo szumu na temat wprowadzenia Signals do Angulara, więc właśnie na tym przykładzie spróbujemy odpowiedzieć na powyższe pytania. Przejdziemy przez koncepcję, historię i działanie Signals oraz przez przykłady w kodzie - dla kilku częstych problemów wyjdziemy od utartych i dobrze znanych rozwiązań w RxJS w kierunku nowych, lśniących i lepszych rozwiązań z użyciem Signals. Tam, gdzie ma to sens.
Po tej prelekcji:
Zrozumiesz główną motywację do używania feature flag
Zatrudnisz feature flagi do wielu różnych zadań
Będziesz zarządzał/zarządzała flagami przy dużej skali
Albo mniej poważniej:
Będziemy żartować z długo żyjących feature branchy w XIX i XXI wieku
Zrozumiemy czym jest Beyoncé-Driven Development
Dowiemy się co łączy feature flagi i Twojego psa
Podejście do animacji od strony technicznej, przyjrzenie się technikom optymalizacji, analizy pod kątem wydajności, tworzenia reużywalnych ruchów i budowania złożonych animacji, które wymagają synchronizacji w obrębie wielu modułów aplikacji.
Are you planning to interview for a new position? Have you ever taken an interview for that perfect job, only to be left wondering what held you back?
Over the years of conducting my fair share of tech-job interviews, I have compiled my own set of insider conclusions about tech-interview mistakes. I'm not talking about mistakes in technical knowledge, but about other commonly overlooked job interview elements.
This is not just a revealing presentation of the mistakes I have noticed. This is an invitation to discourse! Come to share interview experiences, burning hiring questions, and your own opinions
Bardzo często opisywane podejścia architektury frontendowej są zbyt skomplikowane albo zbyt proste, aby zadziałały sprawnie w naszych projektach. Doświadczenie w roli Frontend Architecta pokazało mi, że najważniejszy jest pragmatyzm, czyli dążenie do największych realnych korzyści w danym przypadku. Nie ma świętego Graala architektury, ale jest NX Workspace, zbiory dobrych i złych praktyk, analiza statyczna, ponadczasowe zasady programowania oraz umiejętność krytycznego myślenia. Architektura to zbiór decyzji i o tych decyzjach porozmawiamy.
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, gdzie kończy się kod, a zaczyna sumienie? W ciemnych zakamarkach twojego IDE, wśród niewinnych linijek kodu, kryje się potencjał, który może wywołać zarówno cud, jak i katastrofę. Ale czy jesteś gotów na konsekwencje swoich wyborów? Otwórz drzwi do rzeczywistości, gdzie algorytmy decydują o życiu i śmierci. Opowiemy historię Stefana, programisty, który napisał algorytm identyfikujący potencjalnych przestępców. Co się stało, gdy omyłkowo wskazał niewinnych ludzi? Jakie były konsekwencje podjętych decyzji? Zapraszamy na wędrówkę przez labirynt etycznych wyzwań w sztucznej inteligencji. Wyjdziesz stąd z pytaniami, na które być może nie znajdziesz odpowiedzi. Ale jedno jest pewne: już nigdy nie spojrzysz na swoje linie kodu tak samo. Odpowiedzialność jest na Tobie. Czy jesteś gotów?
Jako twórcy oprogramowania mamy naprawdę duży wpływ na odbiór naszych aplikacji przez osoby z różnymi dolegliwościami. Oczywiście wiele zależy od zebranych przez nas wymagań i projektu interfejsu, jednak istnieją praktyki, które umożliwiają nam znaczne usprawnienia w kwestii dostępności z technicznego punktu widzenia. Podczas prezentacji opowiem o tym na co najlepiej zwrócić uwagę, by zapewnić możliwość korzystania z naszych aplikacji jak najszerszemu gronu odbiorców.
Ludzie robią różne rzeczy, żeby nie wypalić się zawodowo i mieć jakąś odskocznię od codzienności. W moim przypadku było to napisanie książki, która ma swoją premierę w tym roku. Przekonasz się, że pisać (nie tylko kod 😉 ) może każdy, o ile odkryje, co chce przekazać światu 🙂
Podczas prelekcji opowiem Wam o budowaniu nawyku pisania, procesie twórczym, a także o całej drodze jaką przebyłam od postawienia pierwszych znaków w edytorze tekstowym do wydania debiutanckiego dzieła.
Będzie też o potworku, jakim jest prokrascynacja i odpowiem na pytanie dlaczego "nie chce się" nam tyle rzeczy. Wspomnę też jak działa nasz mózg i dlaczego dąży do minimalizacji wysiłku i jak go przeprogramować na właściwe tory.
Większość developerów zawzięcie śledzi wojny frameworków. Zajęci tymi rozgrywkami zapominamy sprawdzić, jakie nowe featury oferują nam HTML, CSS i JavaScript. Natywne modale, dynamic viewport units, optional chaining to tylko część funkcji, których powinniście używać już dziś! Jeśli w rozwoju Web Platform zatrzymaliście się w 2015 czas odświeżyć swoją wiedzę. Nauczę Was budować aplikacje na miarę roku 2023 i przygotuję na nowości, które pojawią się w kolejnych latach.
Co wspólnego mają Remigiusz Mróz, Stephen King i Brandon Sanderson z pracą programisty? Otóż, odkryjemy, że pisarze ci posiadają niezwykłą zdolność budowania światów, tworzenia postaci i kreowania historii, które wciągają czytelnika na każdej stronie. I choć wydawać by się mogło, że programowanie i pisanie literackie to dwie różne dziedziny, to pokażę, że wiele możemy czerpać od mistrzów pióra, z którymi łączy nas coś więcej niż tylko wystukiwanie liter na klawiaturze.
Krótka historia o podejściu do pojęcia refactoring’u. Kiedy refactorować? A kiedy zacząć zupełnie od nowa? Co jest przyczyną powstającego „spaghetti” w kodzie?
Jeżeli tworzysz aplikacje w React, to zapewne spotkałeś/aś się z zagadnieniem hydracji. Jasną stroną tego procesu jest to, że nasza aplikacja, początkowo renderowana po stronie serwera, staje się interaktywna. Jeszcze niedawno hydracja musiała być przeprowadzana w trybie "wszystko albo nic" i dość często stawała się zauważalna dla użytkownika końcowego. Na szczęście sytuacja się zmieniła wraz z najnowszą wersją React. Hydracja może teraz być podzielona na fazy, a nawet poddana priorytetyzacji. Co do dokładnie znaczy? Dowiesz się tego w czasie tej prelekcji.
Przez lata w ekosystemie JavaScriptu i TypeScriptu zmieniało się podejście do modułów. Wspólnie przejdziemy przez historię enkapsulacji modułów, a także omówimy nowoczesne metody dostarczania modułów oraz narzędzia, które mogą wspomóc w dostarczaniu paczek użytkownikom.
Wiedza i inspiracja
Konferencje online to doskonałe miejsce do zdobywania nowej wiedzy i inspiracji. Będziesz mieć możliwość wysłuchania prezentacji wybitnych ekspertów w dziedzinie JavaScript, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i najlepszymi praktykami. To świetna okazja do nauki nowych technik, narzędzi i podejść związanych z JS, które mogą pomóc w rozwoju Twoich umiejętności programistycznych.
Sieć kontaktów
Konferencje online są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów zawodowych. Będziesz mieć poznać innych entuzjastów Java, programistów, specjalistów i przedstawicieli firm, którzy podzielają Twoje zainteresowania i pasję do tego języka programowania. Możesz wymieniać się doświadczeniami, zadawać pytania, a nawet znaleźć potencjalne możliwości współpracy lub pracy.
Przedstawiamy tegorocznych sponsorów wydarzenia. Jeżeli chcesz do nich dołączyć, skontaktuj się z nami.
PRACY IT
Wirtualne Targi Pracy IT to ogromna szansa dla uczestników konferencji na znalezienie nowej pracy oraz dla wystawców na pokazanie się kandydatom z jak najlepszej strony. Na Wirtualnych Targach znajdziesz wirtualne stoiska firmowe, które swoją funkcjonalnością dorównują stoiskom stacjonarnym. Znajdziesz tam wiele możliwości interakcji z wystawcami jak: grupowe video rozmowy z przedstawicielami firm, indywidualne rozmowy w pokoju rekrutacji, możliwość chatu, pozostawienia CV, kontaktu telefonicznego i nawiązania relacji przez social media.
PRODUKTÓW
I SZKOLEŃ
Wirtualne Targi Produktów i Usług IT są cyfrową przestrzenią, na której mogą się spotkać klienci IT oraz firmy produkujące oprogramowanie i usługi biznesowe i mieć możliwość zaprezentowania swojej oferty potencjalnym klientom.
Outsourcingu IT
Polska branża IT to w ogromnej mierze outsourcing IT oraz body leasing. Polskie firmy IT dostarczają ekspertów do największych gigantów technologicznych na świecie. Na Wirtualnych Targach Outsourcingu można spotkać ludzi z różnego obszaru biznesu, zarówno tych poszukujących pracowników na wynajem, jak i oferujących swoich specjalistów.
Oto marki medialne które są już z nami! Jeżeli chcesz dołączyć skontaktuj się z nami.
Jeżeli chcesz dołączyć skontaktuj się z nami.
Copyright dev.js ©2023 All Rights Reserved
Chief Innovation Officer w Gorrion Software House. Uczy TypeScriptu, Reacta i Node’a oraz dobrych praktyk programowania na wszystkich poziomach, od podstawowego do zaawansowanego, bo wierzy, że nauka nigdy się nie kończy. Eksploruje i angażuje się w promowanie rozwiązań typu open-source, bo uważa, że podstawowe narzędzia pracy deweloperów nigdy nie powinny ich ograniczać.
Dad, dog dad and a fan of dad jokes. Psychologist by education, programmer by passion. He loves React, Linux and a huge amount of tests. He has been successfully combining psychological and technical skills for 5 years. Trainer at infoshare academy. Currently working as a Senior Fullstack Developer at Evojam.
Nazywam się Mateusz Ostafil, programowania uczę się już od około 15 lat i dalej się nie nauczyłem, co bardzo mnie cieszy bo uwielbiam się uczyć :) . To co lubię na drugim miejscu to dzielenie się tą wiedzą z innymi. Dlatego w swojej pracy nie tylko programuję ale też uczę i doradzam. Na co dzień działam z Angularem w obszarze eCommerce, ale przyznam się, że jestem technologicznym agnostykiem i chętnie dłubię w czystym TypeScripcie kiedykolwiek to możliwe.
Na co dzień Software Development Manager w Tesco. Programista pracujący głównie w ekosystemie JavaScript ale mający również doświadczenie z natywnymi aplikacjami mobilnymi. Tworzący oprogramowanie od 2015 roku dla różnych branż jak Smart City, Media i Retail. W ostatnim czasie szczególną uwagę poświęca zagadnieniom dostępności w aplikacjach webowych. Entuzjasta nowinek technologicznych i okazjonalny gracz konsolowy.
Asia jest w branży IT do dziesięciu lat. Zaczynała jako Java developer, później programowała w Pythonie, a finalnie zajęła językami frontendowymi. Przez 7 lat związana była z Politechniką Łódzką, gdzie pracowała m.in. jako wykładowca Java. Następnie została członkiem zespołu naukowego, który zbudował superkomputer Aruz. Przez cztery lata pracowała dla najbardziej innowacyjnego banku w Polsce, gdzie prowadziła m.in. ciekawy projekt związany z dostępnością.
Programista z pasji od ponad dwóch dekad. Google Developer Expert (Web Technologies), Principal Developer, Frontend Architect oraz Frontend Tech Leader w Xebia Poland. Po godzinach Toastmaster, pasjonat biegania, miłośnik podróży, gór oraz psychologii silnych stron. Silnie nastawiony na innowacje technologiczne oraz rozwój osobisty. Podcaster kanału Na Froncie.
Nazywam się Paweł Błaszczyk, od niedawna jestem full-stack developerem, natomiast moim głównym zamiłowaniem dalej pozostaje frontend. To co może rzucić się w oczy w mojej historii to ilość frameworków z jakimi pracowałem. AngularJS, Angular, Vue 2, Svelte, React, Vue 3 – z każdym z nich spędziłem chociaż krótki czas profesjonalnie, a jeszcze więcej lubię eksperymentować w czasie wolnym. Uwielbiam uczyć się nowych rzeczy i być na bieżąco w tym co piszczy we frontendowej trawie, a także dzielić się tym z innymi. Wolny czas, którego zawsze mi brakuje, lubię spożytkować na gry planszowe i książki.
Scrum Master, Trener i Coach. Doskonale czuje się w roli lidera służebnego. Miłością do Agile zaraziła się kilka lat temu, kiedy to zaczęła uczęszczać na lokalne meet-up’y i konferencje poświęcone tej tematyce. Ewelina głęboko wierzy w stwierdzenie, iż jacy jesteśmy dla świata taki świat jest dla nas. Spełnienie daje jej pomaganie innym. Poza pracą pasjonuje ją psychologia w zarządzaniu, taniec, rysowanie oraz cosplay @ewelyyyna
Pasjonat Angulara. Zakochany w czystym kodzie, doskonałym designie i prostym podejściu do rozwiązań. Członek GDG Warsaw. Speaker chętnie wymieniający się wiedzą o programowaniu. Prywatnie ojciec dwojga i mąż jednej.
Principal Developer w Synergy Codes. Większość czasu pracował z Angularem, ale realizował też projekty z wykorzystaniem Reacta, Vue i Electrona. Poza pisaniem kodu prowadzi Gildię Software Delivery, w ramach której badane i udoskonalane są firmowe procesy dotyczące rozwijania oprogramowania. Inicjator, lubi pracę z ludźmi, chętnie dzieli się wiedzą, czy to w firmie, czy poza nią. Ostatnio mocno rozwija się w kierunku modelowania i architektury oprogramowania.
Programista, wielki fan sieci Web i prostych (niekoniecznie popularnych) rozwiązań. Trener, skoncentrowany na poprawie rezultatów pracy uczestników szkoleń i skracaniu ich drogi do mistrzostwa. Agent zmiany organizacyjnej, który bardziej ufa ludziom niż procesom i narzędziom. Bardzo często ma odmienne opinie od reszty, ale łatwo daje się przekonywać wynikom eksperymentów. Podobno za dużo czyta. Mateusz współtworzy platformę Unleash – najpopularniejsze rozwiązanie Open Source do zarządzania feature flagami.
Od lat zaangażowany jestem w dziedzinę product developmentu, gdzie skupiam się na dostarczaniu użytkownikom satysfakcjonujących doznań poprzez wdrażanie wydajnych rozwiązań, czystego kodu i przemyślanego UI/UX, którym pasjonuje się w wolnym czasie. Przed rozpoczęciem studiów, miałem okazję wykorzystać te wartości w praktyce, wygrywając międzynarodowy konkurs Google (GCI). Aktualnie, rozwijam je pracując jako Frontend Engineer w Upside.
Working in IT since 2009. Currently working as Head of Engineering at SoftwareHut and as an academic teacher at Białystok Technical University. Co-founder of meet.js Białystok. Book and articles author. Father, husband, huge H.P. Lovecraft fan and terrible poker player.
Specjalista JavaScript, TypeScript, React. Speaker, mentor, organizator eventów. Wyznawca Richa Hickey i Breta Victora. Fanatyk programowania deklaratywnego. Po pracy nagrywa muzykę, zakłada biznesy, dźwiga żelastwo.
Programowanie zawodowo zajmuję się od ponad 10 lat, w tym czasie zwiedziłem większość miejsc, gdzie można wytwarzać kod. Od korporacji, przez software housy aż po startupy. Żyję i tworzę w ekosystemie Ruby i Reacta. Wierzę, że znajomość tych dwóch technologii daje niesamowity ogląd na proces budowania aplikacji. Uwielbiam dzielić się wiedzą i doświadczeniem, prowadzę bloga https://grubykodzi.pl, często można mnie spotkać na konferencjach i meetupach jak np 4Developers czy Dev.js Poland. W codziennej pracy kieruję się zdaniem: „The know how is important, but the most important is to KNOW HOW NOT”.
Wierzę, że ciągły rozwój, wymagany w naszej branży, nie polega tylko na indywidualnej nauce, ale także na wymianie wiedzy i doświadczeń wśród podobnych sobie. W swojej karierze miałem okazję pracować w różnych technologiach w zależności od potrzeb organizacji, w których byłem zatrudniony. Aktualnie prężnie działam w obszarze dzielenia się wiedzą na konferencjach, a także organizuję swój własny meet-up w Toruniu. W wolnych chwilach kontynuuję naukę gry na gitarze i nadrabiam zaległości w klasykach fantastyki.
Jestem programistą JavaScript oraz poruszam się w większości popularnych technologii opartych wokół tego języka. Uwielbiam TypeScript, RxJs, React, Angular oraz Node. Aktualnie pracuje jako Senior Frontend Developer w firmie Billennium. Fan pisania startupów po godzinach i testowania w nich nowych rozwiązań. W wolnym czasie zajmuje się nauką gry na gitarze oraz kotem. Lubię dzielić się wiedzą, zadawać niewygodne pytania oraz jak inni mi takie zadają.
Hi, I’m Krzysztof, I’m a frontend passionate. I’ve been in IT for more than 12 years now. Over half of that time I have been working as a Frontend engineer. Despite of leaning towards people management side of things I still have my side projects where I love to experiment learn and understand new things. On daily basis I am an engineering manager at Box where I work with a team on mission critical app. In my free time I code, travel and constantly get amused and excited by technology.
Frontend developer wspierający firmy technologiczne z różnych branż. Pracuje głównie z Angular’em ale okazjonalnie ma do czynienia z React’em. W swojej karierze przerobił kilka mniejszych lub większych projektów i z chęcią podzieli się swoimi przemyśleniami na temat utrzymania kodu. W wolnym czasie lubi poznawać nowe technologie i spędzać czas ze swoimi futrzastymi przyjaciółmi.